LÖSEV Şanlıurfa’da lösemi hastaları ve ailelerine cilt dağıttı

Lösemili Ayrıntılar Vakfının (LÖSEV) Türkiye genelinde hayata geçirdiği “Bahtiyar Deri” projesi kapsamında Şanlıurfa’da tutkun ve ailelerine kırmızı vücut ve et ürünleri dağıtıldı.

LÖSEV, mutluluk genelinde lösemi ve değişik kanser tedavilerinde hayati ehemmiyet haiz protein ihtiyacını karşılamak amacıyla vekaleten kurban ve nezir bağışları yardımıyla sene boyunca hastalara ve onların gerekseme sahibi ailelerine deri ve et ürünleri desteğini mesafe vermeden sürdürüyor.

Kampanya kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon ve Yaşam Merkezi’nde planlı programda, vakfa mukayyet 95 parasız ve ailesine ten ve vücut ürünlerinden oluşan kolileri teyit edildi.

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Hüseyin Kaplan, AA muhabirine, Kurban Bayramı’nda yapılan vekaleten kurban bağışları sayesinde sene süresince hastalara ve hastaların gerekseme sahibi ailelerine vücut ve cilt ürünleri desteği vermeye çalıştıklarını söyledi.

Hastaların protein ağırlıklı beslenmelerinin çokça cesim olduğunu belirten Kaplan, şunları kaydetti:

“LÖSEV olarak sene süresince ailelerimizi boydak bırakmayarak ten ve deri ürünü ulaştırmaya çalışıyoruz. Maatteessüf serencam yıllarda amansız hastalık vakaları artıyor. LÖSEV geçmiş yıllarda yemeden içmeden çocuklara maddi ve manevi bakım ediyordu fakat akıbet yıllarda yetişkinlere dahi hizmet sunuluyor. Hastalarımız bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilir. Bizler zaruri evrakları tamamladıktan sonradan ailelere ayni ve nakdi yardımlarımızı ulaştırıyoruz.”

LÖSEV Güneydoğu Rum Bölgesi Sorumlusu Muhammet Argun Yetişik ise 81 ilde amansız hastalık hastalarına 12 kamer boyunca kırmızı deri ve değişik yardımlar ulaştırmaya çalıştıklarını bildirdi.Share: