Malatya’da Çanakkale ve zelzele şehitleri dualarla anıldı

Malatya’da Çanakkale ve hareket şehitleri dualarla anıldı

MALATYA – Zelzele bölgesi Malatya’üstelik 18 Mart Şehitleri Anma Haset ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. sene dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Yâd Günü ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. sene dönümü dolayısıyla Malatya’de merasim düzenlendi. Şehir merkezi Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen program çelenk terk ile başlarken, Şehit Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyareti sürdü. Malatya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Kalabalık Komutanı Orgeneral It Canlı Gürak, İl Inanma Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Miralay Ercan Kızıl, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ile vatandaşlar katıldığı Şehitlik ziyaretinde depremde hayatını kaybeden 43 yaşındaki polis memuru Halil Baydoğan’ın de kabri ziyaret edilerek dua edildi. Şehitlikte depremlerde evleri hasar gören martir yakınları ile dahi mülaki Vali Delicesine bu günlerinde geçeceğini söyledi.

Kur’an-ı Semih tilaveti yapılarak dualar edildiği tören tören düzeni üyelerinin martir kabirlerine karanfil bırakmasıyla sona erdi.

Share: