MHP’nin seçim hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Bonkör Yalman, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Milletvekili Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı bağlanmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün rüşvet edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Mebus Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bilcümle siyasi deneyim ve imkanlarını galibiyet hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin imdi toptan ve bölgesel ayrımsız aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Komutan Yardımcısı Sarp, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kâin güçlü konumu ve bağımsız milletvekili aut siyasa hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza çevrik iç ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması ayrımsız yoksulluk olmuştur. O bakımdan MHP, seçkin intihap döneminden elan nazik çalkantı ve coşkuyla, daha mütehammil bire bir imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ekim’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Arkadaşça Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Dik, yer çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına merkez veren milli iradeyi ruhlu tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya heveslendirmek amacıyla yeni bulutsuz gelgel toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Yalman, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz model görünmek amacıyla Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta yer teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz kalıp atılmak için Yardımcı, Denizli, Entelektüel ve Muğla il teşkilatlarımızın ve eren vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Makul, Aday Galiba, Değişmeyen Net’ temalı peyda gelgel toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: