NİKAHA EYYAM KALA KAHRAMANMARAŞ’TA DEPREME YAKALANAN ÇİFT, AMASYA’DA DÜNYAEVİNE GİRDİ

KAHRAMANMARAŞ’ta nikahlarına basit günler kala meydana gelen depremlerde evleri hasar görünce Amasya’ya akrabalarının yanına mevrut Yüce Esmer (27) ile Fatma Çıpa (24), burada dünya evine girdi.

Kahramanmaraş’ta nikahlarına az eyyam kaldığında depreme yakalanan Şanlı Yağız ve Fatma Çipo, evlerinin hasar görmesi dolayısıyla Amasya’nın Suluova ilçesindeki akrabalarının yanına yerleşti. Çiftin nikahlarını bugün Suluova Şehremini Fatih Üçok kıydı.

Yer Sarsıntısı dolayısıyla buruk şenlik yaşadığını söyleyen Yüksek Kara, Kahramanmaraş’ta yaşıyoruz. Sarsıntı anında bir tane katlı bağımsız evimizdeydik. Ailemizde duygusal kaybı yok ama arkadaşlarımız, dostlarımız, akrabalarımız hayatını kaybetti. 12 Şubat’a nikah tarihi almıştık. Zelzele olunca nikahımız halel oldu. Suluova’dahi ablam ve eniştem var. Onların yanına, buraya geldik. Nikahımızı üstelik burada kıydık dedi.

Belediye Reisi Fatih Üçok ise İlçemize hareket bölgesinden mevrut kardeşlerimizin mutluluğunu beraber yaşadık. Bu büyüklüğünde hazin günlerin peşi sıra insanların özel anına tanıklık etmek ve nikah akdini tahsis etmek beni üstelik mutlu etti. Tanrı onlara, bizlere ve ülkemize benzeri daha böyle acılar yaşatmasın, yolları bahtları celi olsun ifadelerini kullandı.

Share: