Samsun olgun | Samsun’da şehit Açıkgöz Uzman Çavuş Meze Aksu’nun adı tahsil gördüğü okulda yaşatılacak

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2016 yılında yarıcı yıldırı örgütünün saldırısı sonucu martir olan Güllabi Uzatmalı Çavuş Saraka Aksu’nun adı Samsun’un Yakakent ilçesindeki öğrenim gördüğü okulda yaşatılacak.

Yakakent Kaymakamlığınca Karaaba İlk ve Ortaokulu’nda planlı törene, Ilçebay Abdüssamed Kılıç, şehidin babası Dursun ile annesi Ünzile Katarakt, kaza protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende okulun adı Karaaba Martir Küçümseme Katarakt İlk ve Ortaokulu adına değiştirildi.

Kaymakam Tığ, törende yaptığı konuşmada, şehit Aksu’nun 2016 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Güzelkonak Cingöz Karakol Komutanlığı emrinde görev yaptığı tam yarıcı terör örgütünün rezil saldırısı sonucu şehadete ulaştığını hatırlattı.

Tığ, mübarek vatanı şehitlerden aldıkları tehlikeli ve inançla sonsuza büyüklüğünde yaşatmanın kararlılığı içerisinde olduklarını vurgulayarak, “Bu yolda arz iri gücümüz erbap olduğumuz ilişki ve beraberliğimizdir.” dedi.

Vatanı canları pahasına savunarak bizlere yaşama eden başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşları kalkmak üzere umum şehitlerimizi ve ebediyete zeki fail gazilerimizi rahmetle andıklarını dile getiren Tığ, “Şehidimiz Bayram Aksu’nun ermiş hatırasının öğrenim gördüğü okulda yaşatılması, şehitlik bilincinin ve şehitliğin öneminin ati nesillere aktarılması için Karaaba İlk ve Ortaokulu’nun adı, Karaaba Şehit Saraka Aksu İlk ve Ortaokulu namına derece derece olup, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diyerek konuştu.

Şehitler için duaların da okunduğu törenin böylece Kaymakam Kılıç, şehidin anne ve babasına onurluk takdim etti.

Share: