Serencam Zaman | HÜRKUŞ VE ATAK HELİKOPTERİNDE KULLANILACAK SİLAHLAR TANITILDI

DÜZCE’de oturmuş Sarsılmaz Zırh Sanayi’nin ürettiği Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik bütünüyle, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli ve deniz tipi ağır sıklet makineli tanıtıldı. Sarsılmaz Cebe Sanayi Umumi Heyet Başkanı Seçme Aral Aliş, Türkiye’da defans sanayi haddinden fazla iri destek görüyor. Çokça acul koşuyoruz dedi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde, 25- 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ‘Saha Expo Savunma Uran Fuarı’ öncesi, Düzce’deki Sarsılmaz Zırh Uran, fuarda sergileyeceği silahları tanıttı. Fuarda Sarsılmaz eliyle üretilen Akış helikopterinde kullanılacak 20 milimetre bütünüyle, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetre makineli tüfek, deniz tipi kilolu makineli ile bağnaz tabancalar ilk defa görücüye çıkacak.

Sarsılmaz Zırh Endüstri Umumi Heyet Başkanı Güzel Aral Aliş, serencam dönemde Türkiye’üstelik savunma sanayindeki gelişmelere değinerek, Defans sanayi atakta. Kaslı ülkeler, savunma sanayisi gelişmiş ülkelerdir. Türkiye’bile savunma uran çokça nazik destek görüyor. Bu bastırılmış aynı güçtü ve desteklenmesiyle savunma endüstri kendisini buldu. Çok acul koşuyoruz. Türkiye’de henüz de önemlisi ancak dışından ithal edilenlerin çoğu Türkiye’birlikte üretilmeye başlandı. Bu fazlalık benzeri ayar. Artı aynı yandan da dış satım ayırmak, aynı yandan teknolojiyi çakozlamak, teknolojiyi yetiştirmek Türkiye’nin bir değeridir. Defans uran, seçme ülkenin öz gururudur. Türkiye’nin birlikte öz gururu defans uran olmuştur dedi.

FUARDA İLK MISIL SERGİLENECEKLER

Fuarda Türkiye’nin kendi üretimi aheste makineli tüfek ve makineli silahların ilk kez sergileneceğini söyleyen Aliş, İlk kere yaptığımız deniz tipi kilolu makineli, Hürkuş uçaklarının 12,7 makineli tüfeğini ilk kez sergileyeceğiz. Fanatikler ve futbol meraklıları amacıyla 4 büyük spor kulübünün renklerini oluşturan Sarsılmaz Fanatik tabancalarını sergileyeceğiz. Amma en önemlisi Akış helikopterinin 20 milimetrelik topunu sergileyeceğiz. Bunlar fuarda ilk defa Sarsılmaz’ın sergileyeceği mahsulat olacak diye niteleyerek konuştu.

‘ARTIK SARSILMAZ SİLAHIN SEÇKIN KALİBRESİNDE VAR’

Düzce’de temelli olduklarını ve yatırımlara devam edeceklerini söyleyen Aliş, Düzce’nin çok domuzuna tıpkısı konumu var. Ankara ve İstanbul beyninde, lojistik adına çok domuzuna. Düzce çokça domuzuna. Bizim dedeler gelip buraya yerleşmişler. Bize üstelik yetiştirmek düştü. Biz de Düzce’bile temelli olacağız ve yatırım halindeyiz. Sarsılmaz 142 yıllık benzeri mühendislik fabrikası. Türkiye’üstelik ilkleri yapan, yapılmayanları işleyen, sürekli kendisini geliştirerek dünyada bellik olan bire bir firmadır. Tabanca, makineli tabanca, piyade tüfekleri, makineli tüfek tüfekler, sakil makineli tüfekler ve bundan sonra tümden yapıyoruz. Imdi Sarsılmaz silahın gelişigüzel kalibresinde var. Anca ayrımsız seviyeye ulaştık kim Sarsılmaz bir alayın ihtiyacı olan hep silahları yapıyor, üretiyor dedi.

Ayrıca açıklamaların ardından Akış helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik top, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli tüfek ve bahir tipi kısık makineli tüfekle deneyim atışları yapıldı. Atışlar sırasındaki ince ses ve yer sarsıntısı silahların gücünü gösterdi.

Share: