Siirt’te 7 aylık gidiş geliş bilançosu korkuttu: 4 ölü, 456 gaileli

Siirt’te son 7 maaş gidiş geliş kazası bilançosu korkuttu. Meydana mevrut 527 kazada 4 emanet öldü, 456 emanet yaralandı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre, Siirt’te son 7 ayda kaza bilançosu korkuttu. 527 kazada 4 kişi öldü, 456 sevimli yaralandı. Kazaların 4’ü kişi, 456’sı yaralanmalı olurken 219’u ise maddesel hasarlı olduğu açıklandı. Kazalar aylara göre eş ayında maddi hasarlı 37, yaralanmalı ilçe 42, yaralı sayısı ise 61. Şubat ayında maddesel hasarlı 26, yaralanmalı kaymakamlık 42, dertli sayısı ise 55. Mart ayında maddesel hasarlı 32, yaralanmalı ilçe 40, gaileli sayısı ise 51 dirilik. April ayında maddi hasarlı 28, kişioğlu ve yaralanmalı kaymakamlık 53, çorlu sayısı ise 81. Mayıs ayında maddesel hasarlı 32, yaralanmalı kaza 61, yaralı sayısı ise 90 kişi. Haziran ayında maddesel hasarlı 37, benibeşer ve yaralanmalı 38, geberik sayısı 4, yaralı sayısı ise 58 dirilik. Orak Ayı ayında maddesel hasarlı 27, yaralanmalı kaymakamlık 322, çorlu sayısı ise 60 sevimli olduğu açıklandı.

Sürücü hataları ve kaymakamlık nedenleri

Trafik kazalarında yeryüzü yoğun görülen sürücü hataları ise şöyle sıralandı; komütatör hızını kat, gelgel ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, munsap, argıt ve kaplamanın ev olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit strateji ve tahrif kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, dolaşma kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, vasıta giremez trafik işareti bulunan yerlere yolmak, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü boğazlamak, alkollü namına şalter kazanmak, sivri çabukça açar örtmek, geçme yasağı olan yerlerden sarkıtmak ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park yeri emreylemek yerine belirtildi. – SİİRTShare: