Son zaman selen | Karaman’da benzeri birey tartıştığı hemşireyi silahla yaralayıp intihar girişiminde bulundu

Karaman’da tıpkı birey, tartıştığı hemşireyi tabancayla yaralayarak tıpkı silahla intihar girişiminde bulundu.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndaki Amansız Hastalık Er Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezine mevrut Hüseyin B. (28), burada görevli abla Emine A. (26) ile henüz isimsiz nedenle tartışmaya başladı.

Tartışmanın peşi sıra Hüseyin B, tabancayla Emine A’yı vücudunun mütenevvi yerlerinden yaraladıktan sonraları aynı silahla intihar etmek istedi.

Ağır yaralanan abla ve yabansı, ambulanslarla Karaman Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şüpheli Hüseyin B’nin daha ilk birlikte esenlik ocağına geldiği ve Emine A’ya mütenevvi hediyeler vererek arkadaşlık öneri ettiği fakat herhangi bir seferinde inatçı yanıtlar aldığı ati sürüldü.

Polis ekipleri görüngü durumunda incelemelerde bulundu.

Vali Akkoyun’un açıklaması

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, görüngü sonrası Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne giderek İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ve Hastane Başhekimi Ahmet Yılmaz’dan yaralıların durumu karşı bilgi aldı.

Akkoyun, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi üzerinde kâin Amansız Hastalık Er Kişileştirme Tarama ve Eğitim Merkezinde memur hemşirenin, yabansı aracılığıyla silahla yaralandığını söyledi.

Olaya 112 Acil Servis ekiplerinin takkadak engelleme ettiğini tabir eden Akkoyun, şunları kaydetti:

“Ekiplerimiz önceki müdahaleyi yaptıktan sonradan yaralılarımız Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine getirilmiş. Hüseyin B, Emine hemşiremizi yaraladıktan bilahare tıpkı silahla ahşa kısmına ızdırap etmek vasıtasıyla intihara teşebbüste bulunmuştur. İki yaralının Eğitim ve Araştırma Hastanemizde şu anda ameliyatları devam ediyor. Emniyet ve afiyet birimlerimizin geçmiş belirlemelerine göre iki dirilik teyze çocukları. Aralarında elan başlangıçta tespit edilmiş tıpkısı husumetin olmadığı şuan üzere tespitlerimiz. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma ve tahkikat devam ediyor. Yaralılarımızın ameliyatları bitmeme ediyor. Ameliyat sonrası ümit ediyoruz gelişigüzel olumsuzluk yaşanmaz.”

Akkoyun, şüphelinin, hemşireye alın birey yakınlığı olduğu fakat karşılık bulamadığı üzere olayı gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin, “Esenlik ekiplerimizin ve güven birimlerimizin evvel belirlemelerine göre herhangi bir adavet olmadığı, aralarında hususi bir konunun olduğu, teyit edilmemiş bir hikmet. Anket sonrası uzanım netliğe kavuşacak.” dedi.

Share: