Tarsus’ta “Bir Yaz Eğlencesi” Tiyatrosunun Bitiş Oyunu Sahnelendi

Tarsus Belediyesi’nin düzenlediği, Levent Kırca ekibinin sahnelediği “Bir Yaz Eğlencesi” tiyatrosunun final oyunu Yarenlik Alanı’nda sahnelendi. Temaşa günlerine 32 mahallede 29 bin seyirci katıldı.

Tarsus Belediyesi Ekin ve Toplumsal İşler Müdürlüğü 32 gün süren piyes günleri düzenlendi. Uzun Kırca ekibi Yarenlik Alanı’nda 2 bin seyircinin katılımıyla bitiş oyununu sahneledi. Uray’den yapılan açıklamaya göre Belediye Reisi Haluk Bozdoğan şunları kaydetti:

“Kentimizin rustik ve format mahallelerinde 32 periyot boyunca muttasıl devam fail ‘Bire Bir Yaz Eğlencesi’ temaşa akşamlarımız bugün tahminî 2 bin vatandaşımızın katılımıyla Yarenlik Alanı’nda taçlandı. Yunak yaz günlerine karşın 32 bölüm süresince bizlerle olan eşsiz sanatçılarımıza ve oyunumuzu izlemeye gelen Tarsuslu hemşerilerimize teşekkürname ediyorum. Bizim tek tıpkı isteğimiz var, Tarsus’un aydınlık aynı site olması. Tarsus eğlenirken öğrenen tıpkısı kent. Hakeza bir kütle da temas ant ziyalı doğurur. Tarsus sanata ve sanatçıya familya sahipliği yapmaya devam edecek.”

Aktör Işlev Seçil Özçakmak şunları dedi:

“34 gündür Tarsus’ta 32 şerha baziçe oynadık. Biz Tarsus’u çok sevdik. Tarsus’un izleyicisinin bu büyüklüğünde sanata sevgisinin olduğunu bilmiyordum. İnanılmaz çetin bir samimi karşılaştık. Abece burada bitirdik. Zaman gideceğimiz amacıyla çokça üzülüyorum. Umarım seneye tekrardan geliriz. Çünkü Tarsus’u çokça sevdik. Uray Başkanımız Bozdoğan’a çokça teşekkürname ediyorum. Bari apayrı yerlerde birlikte belediye başkanımız kadar rüesa olsa. Sanata sanatçıya ayar veren, halkın ayağına büyüklüğünde bakım götüren bire bir şehremaneti başkanına topluluk olunsa.”

Aktör Ahmet Acara ise, “Değme belediyenin harcı değildir mahalle mahalle vatandaşlarının ayağına temaşa çatlamak. Bence Tarsuslular başkanlarının kıymetini bilmeli. Zira sanata, sanatçıya denk veriyor. Ayakta alkışlanmalı. Ben ilk defa tıpkısı şehirde bu kadar fon aldım. Gelişigüzel gittiğimiz yerde insanlar bizi kavurucu sıcaklara karşın finale büyüklüğünde seyrettiler” ifadelerini kullandı.

Share: