Vahap Seçer, ‘Gaziler Günü’ Nedeniyle Planlı Programlara Katıldı

Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer,  ’19 Ilkgüz Gaziler Günü’ nedeniyle Sazak Valiliği yoluyla düzenlenen törenlere katıldı. Başbuğ Seçer, site protokolü ile birlikte, Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk yeryüzü töreninin arkası sıra dernek ziyaretleri yaptı ve akıbet olarak birlikte öğle vakti yemeğinde gazilerle buluştu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen törene, Mersin Ağacı Valisi Yüce Hamza Pehlivan, Akdeniz Kesim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kopukluk, Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, protokol üyeleri, gaziler ve martir aileleri katıldı.

Törende, Mersin Valiliği, Akdeniz Nahiye ve Garnizon Komutanlığı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Şubesi eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın peşi sıra, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sazak Şubesi Başkan Yardımcısı Eksiksizlik Gülbeyaz yoluyla, günün anlam ve önemine ilişik danışma yapıldı. Merasim, aynı öğrencinin şiir okuması ile sona erdi.

TOPLUM ÖRGÜTÜ ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Protokol üyeleri henüz sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Ağacı Şubesi’ni müzakere ederek, Dernek Başkanı Fatih Tuncer ve topluluk üyeleri ile bir araya geldiler. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Bölüm Başkanlığı ve Türkiye Zor Astsubaylar Derneği Sazak İl Başkanlığı’nı müzakere ederek; Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Ağacı Şubesi Başkan Yardımcısı Eksiksizlik Gülbeyaz ve Türkiye Tekaüt Astsubaylar Derneği Mersin Ağacı İl Başkanı Halil Seviye ile benzeri araya gelen protokol üyeleri, burada düzenlenen törende gazilerle buluştular.

KENT PROTOKOLÜ, GÜN ORTASI YEMEĞİNDE GAZİLERLE BULUŞTU

Program, Sazak Valiliği marifetiyle Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekle bitmeme etti.  Yemeğe, Mersin Ağacı Valisi Mehabetli Hamza Güreşçi ve eşi Şans Pehlivan, Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Ara ve eşi Oya Kesinti, Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, protokol üyeleri, gaziler ve aileleri ile şehit aileleri katıldı.

Seviye’an-ı Koçak tilaveti ile başlayan yemekte, Mersin Valisi Ulvi Hamza Pehlivan tıpkısı müzakere yaptı. Yemeğin peşi sıra Mersin Ağacı İl Müftüsü Aydın Yığman eliyle okunan yakarış ile kemirmek programı sona erdi.Share: