Van Büyükşehir Belediyesi 5 ayda 75 bin kadını gezdirdi

Van Büyükşehir Belediyesi, ’50 Bin Kadınımızı Van’ımızın Tarihi ve Katıksız Güzellikleriyle Buluşturuyoruz’ projesi çerçevesinde 5 ayda 75 bin kadını kentin tarihi ve ören yerleriyle buluşturdu.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şair Balcı’nın talimatlarıyla Avrat ve Karı Hizmetleri Dairesi Başkanlığı organizesinde haziran ayında gerçekleştirilen ’50 Bin Kadınımızı Van’ımızın Tarihi ve Katıksız Güzellikleriyle Buluşturuyoruz’ projesi rekor sayıyla sona erdi.

50 bin rakamıyla yola çıkılan projede 5 ayda 75 bin avrat Akdamar Adası, Çatak Kanisipi Şelalesi, Erciş Balık Bendi, Muradiye Şelalesi, Veca Doğubayazıt İshak Gösterişli Sarayı ve Siirt’in Baykan ilçesinde bulunan Veysel Karani Türbesine götürüldü.

Proje sebebiyle birçok kadının ilk defa bu tarihi mekanları rüyet imkanı bulduğunu tamlayan Büyükşehir Belediyesi Karı ve Ocak Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, “50 bin kadını tarihi ve doğal güzelliklerle buluşturmayı planladığımız projede 75 bin kadını gezilere götürdük. Projemize gösterilen rabıta ve alakadan az çok memnunuz. beher programımız ayrımsız meze havasında geçti. Kadınlar gittikleri yerlerde halaylar çekti piknikler yaptı. Bakir yeni dostluklar kurdu. Bizler birlikte bu programları yaparken büyükşehir belediyesi olarak nazik afiyet aldık. Ego programımıza katılarak bizleri onurlandıran eksiksiz kadınlara haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi. – VAN

Share: