Vekil Karaismailoğlu Sancaktepe’de Toyluk Buluşması’nda konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Vatandaşlarımız suyu getireni da testiyi kıranı bile biliyorlar. İstanbul şu zaman bu deneyimi yaşıyor. Milletimiz birilerine bire bir okazyon vermişse o fırsatı ellerinden almayı de agâh. Yaptıklarımızı millete anlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü, SELIM Öğür Sancaktepe İlçe Başkanı Toygar Akpınar Sancaktepe’birlikte düzenlenen Toyluk Buluşması’na katıldı.

Etkinlikte mütekellim Karaismailoğlu, gençlerin çokça evire çevire türküler söylediğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biraz ilk arkadaşlarımız ‘Uzun detaylı tıpkı yoldayım’ türküsünü okudu. Zaman çıktı ince etraflı bire bir kez namevcut, kısalan yollar ve duble yollar var. Gine bire bir apayrı türkümüzde ‘Kara tren gecikir ihtimal on paralık gelmez’ diyor. Bu gelmeyen karaca trenler dahi bizim dönemimizde devir oldu. Türkiye’da acul şimendifer var çıktı. Bu hizmetler milletine intihal, milletine oflaz çağa olma düsturu ile akıntı eden kadrolar yardımıyla olmuştur. Ülkemiz bugün dünyanın sunu acul büyüyen ülkeleri arasına girdi. İnşallah bu 20 yılda yapılan anlı şanlı işlemler önümüzdeki dönemde bile katlanarak devam edecek.”

Hayatın teferruatlı tıpkı gezi olduğuna değinen Karaismailoğlu, gençlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Çoğunuz üniversite eğitimi alıyorsunuz. İçinizde ihtimal bu yıl üniversiteye yıpranmamış başlayacak arkadaşlar vardır. Kullanılmamış çıkışlı olacak rüfeka dahi vardır. Bittabi kim darülfünun eğitimi alınması müstelzim benzeri eğitim bilimi. Dünyaya bakışınızı değiştiriyor. Fakat bu eğitimi alırken sosyal hayatı bile ıskalamamak gerekiyor. Toplumsal alandaki aktiviteleriniz hayatınıza haddinden fazla şeyler katacaktır. Arkadaşlarınızla el birliği halinde olun. Fakirlere müzaheret etmeye çalışın. Sivil sosyete kuruluşlarına kesinkes uzuv olun ve oralarda faal kendisine çalışın. SELIM Öğür üstelik projelerine dünyanın gıpta ile baktığı Türkiye’nin sunma büyük sivil sosyete kuruluşudur.”

“Arada kesintiler olsa bile işlemler giderek yolunu bulacaktır”

İstanbul’un 1994 yılında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inkılap sürecine girdiğini belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Arada kesintiler olsa üstelik amal tedricen yolunu bulacaktır. Vatandaşlarımız suyu getireni üstelik testiyi kıranı da biliyorlar. İstanbul şu an bu deneyimi yaşıyor. Milletimiz birilerine bire bir fırsat vermişse o fırsatı ellerinden almayı de bilir. Tığ yaptıklarımızı millete anlatmaya bitmeme edeceğiz. Türkiye 20 yılda çokça balaban değişimler geçirdi. Albeni yolunu halkın yolu yaptık. Konforlu emin yollar yaptık. Acul trenler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu işlemler vatandaşlarımızın sahn konforlarını yükselten işler. Çanakkale Köprüsü gibi teknoloji ve faaliyet mucip nazik projeleri 4 senede bitiren bire bir hükümetimiz var.”

Karaismalioğlu, 2053 yılına büyüklüğünde yapılacak işlerin planladığını anlatım ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“2053 yılına kadar 190 bilyon dolarlık ulaştırma ve enfrastrüktür projesi planladık. imdi sene yıl yapılacak projelerimiz bellidir. Anadolu’nun dört bir tarafında 4 bin 500 kilometre demir yolu çalışması artarak devam edecek. Yolcu sayısını birlikte 19,5 milyondan 270 milyona çıkaracağız. Hava uğrunda 210 milyonluk eğreti sayımızı de 440 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. İstanbul Hava Meydanı günlük 1400 uçak ve 230 bin yolcuya karı sahipliği yapıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na günde 600 uçak inip kalkıyor. Kurban Bayramı’nın ön gün gününde Osman Gazi Köprüsü’nden 80 bin dil geçti.”

Programın arkası sıra katılımcılar, Sancaktepe’bile tüvana kudretli sporcularla fotoğraf çektirdi.

Share: