Yedek parçaya temenni birlikte fiyatları de arttı

Eskişehir Uran Sitesi esnafı Şuayip Keder, vasıta sakınma parça taleplerinin üstelik fiyatlarının de arttığında dikkat çekerek “Zamanında yapılmayan bakımlar, elan iri arızalara sebep oluyor” uyarısında bulundu.

Şuayip Keder, çarkıt model araçların piyasadan düşme durumunun bahis konusu olmadığını tabir etti. Araçların kilometre yaptığı müddetçe sakınım çıngı işinin devam edeceğini belirten Keskin, insanların tıpkı şekilde erişim ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğinden saraka etti. Makine tamircilerinde ikinci halk araçların bakım sayısının çokça fazla olduğunu tabir eden Ateş, bu bakımların rate vesait gibi olmadığına birlikte antrparantez ilgi çekti. İkinci el çevirici kilometrelerinin fazla olduğundan belde yağ, süzek ve ön topluluk kabil değişimlerin yapılması gerektiğine değinen Şuayip Izdırap, “Eskiden yapılmayan bakımlar, henüz şişman arızalara etmen oluyor ve bu giderler bile her an artıyor” dedi.

“Ihtiyat parçalara olan heves aşkın”

Ekonomiden kaynaklı rate otomobillerin piyasaya niteliksiz benzeri şekilde dağılmadığını ve ikinci halk arabalara talebin fazla olduğunu ifade eden Şuayip Dağ, konu ile ilgili adına şöyle devam etti:

“İnsanlar, araçlarının bakımlarını geciktirmesinler. Başarısız araba olmadığı için ikinci umum vesait revaçta. Bu arabalar dahi daima yerine çalıştığı için parçaları fasılasız yıpranıyor. Şu zaman birlikte ihtiyat parçalara olan gönül çok ancak yetiştiremeyeceğiz düzeyde benzeri hisse senedi yoğunluğuna sahip değiliz.” – ESKİŞEHİR

Share: