Yeşilyurt’un bakir projelerine Icra Vekili Varank’tan destek istendi

Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, DOĞRU Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte musahabe ettiği Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’tan ‘Bilim Merkezi, Dernekevi Mahsulat Pazarı, Zirai Takım Parkı ve Kompozit Yemleme Istihsal Tesisi’ yatırımları için destek talebinde bulundu.

2019 Yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerinden bugüne kadar 805 milyon TL tutarında ki 87 yatırımı Yeşilyurtlularla buluşturup, gelecek nesillere çağcıl ve hayat standartı faziletli tıpkısı kaza birey ika noktasında pahal adımlar attığı bildirilen Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, 7’den 70’e kamu vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren yatırımlara yenilerini yetiştirmek için pahal aynı görüşme trafiği gerçekleştiriyor. Yeşilyurt’a kazandırılacak eskimemiş yatırımların süreçlerini idrak etmek ve görüşmelerde mevcut olmak üzere Ankara’ya giden Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, DOĞRU Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile gelişigüzel Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında konuşma etti. Çınar mülakat sırasında, Varank’a ‘Bilim Merkezi, Yöresel Ürünler Pazarı, Zirai Ekipman Parkı ve Karma Ağızotu Üretim Tesisi’ projeleri için tike yaptı. Varank ile bol ayrımsız ülfet yaptıklarını belirten Çınar, “AK Fırka MKYK Üyemiz ve Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ı makamında müzakere ederek yeni yatırımlarımız için bindi verdik. Bugüne kadar katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Bakanımıza ‘Bilim Merkezi, Yerel Ürünler Pazarı, Zirai Takım Parkı ve Karma Yem Istihsal Tesisi’ projelerimizin maksat ve hedefleri üzerine bilgiler aktardık. Oldukça bereketli sabık ziyaret sırasında bizlere mümasil deste ve kontak gösteren Bakanımıza şahsım ve bilcümle hemşehrilerimiz namına saygıları sunuyorum. İnşallah Bakanımızın destekleriyle bölgemize derece katacağına içtenlikle inandığımız bu projelerimizi dahi Yeşilyurtlularla buluşturacağız. Bizler aralıksız demeden Yeşilyurt’u imar etmek, şişirmek ve gelecek nesillere henüz gündeş ve yaşam standardı efdal ayrımsız kaza emanet etmek için aralıksız demeden çalışıyoruz, koşturuyoruz. 2019 yılındaki seçimlerden bugüne büyüklüğünde. Cumhurbaşkanımız başta tevessül etmek amacıyla Bakanlarımız ve Milletvekillerimizin destekleriyle 805 milyon TL tutarında 87 yatırımı ilçemize kazandırdık. Ancak ara vermek yok, kullanılmamış yatırımlarımızı hemşehrilerimizle buluşturmak amacıyla elimizden geleni yapıyoruz” diyerek konuştu.

DÜRÜST Öğür MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Bülent Tüfenkci ise ziyarete ilişik yaptığı açıklamada, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ile gelişigüzel Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ı musahabe ettik. Birleştirme Endüstri Bölgesinin genişletilmesi ve arıtma tesisi yapımı çalışmalarının hızlandırılması talebimizi illettik. Bakanımıza rabıt ve alakası amacıyla teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. – MALATYA

Share: