Yurtlardaki ücretsiz konaklamadan yararlanan yüzlerce taze Konya’yı müzakere etti

Itimat Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklama imkanından yararlanan yüzlerce taze, yaz tatilinin tıpkısı bölümünü buyurmak amacıyla Konya’yı yeğleme etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Haziran’dahi yaptığı açıklamanın arkası sıra, Cahillik ve Spor Bakanlığının yaz tatilini yolculuk ederek değerlendirmek talip gençlere 81 ilde seçilen KYK yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sunması üzerine 15 Temmuz’dan bu yana 1750 dinç Konya’ya geldi.

Kendileri üzere hususi yerine hazırlanan Fahrünnisa Hatun Mektepli Yurdu’na gelen ve burada vazifeli personel eliyle karşılanan çoluk çocuk, birbirleriyle tanıştı, odalarına yerleşti.

Konaklama imkanından faydalanan gençlerden Hükümdar Tamer, AA muhabirine, Niğde’den geldiğini, bir ahir durağının İstanbul olacağını söyledi.

Konya ile Japonya’nın Kyoto şehri arasındaki kardeşliği simgeleyen Selçuklu ilçesindeki Japon Kyoto Parkı’nı konuşma ettiğini ve çok beğendiğini nâkil Tamer, “Konaklama süresinin 5 güne çıkması ferah oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu imkanı sağladığı üzere çok teşekkürname ediyorum. Hakeza domuzuna aktivitelerden âlem teşekkürname ediyorum.” dedi.

“Aplikasyon çokça sunturlu, çok memnunuz”

Şanlıurfa’dan mevrut İlyas Filiz da belirli illerdeki üniversitelerin Beden Terbiyesi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) sınavlarına girdiklerini, bu tam Bakanlığın sağladığı imkanla kentleri da gezme fırsatı bulduklarını belirtti.

Bu uygulamayla gelecek yıl artık site gitmek istediklerini anlatan Çımbar, şunları söyledi:

“Umarım barınma süresi henüz üstelik yükselir. Aplikasyon çok domuzuna, çokça memnunuz. Uygulamanın maddi kendisine bütçemize iri katkısı oldu. Şanlıurfa’dan Karaman’a geçtik, orada BESYO mülakatlarına girdik. Sonraları sınavlar üzere Konya’ya geldik, gelmişken benzeri de turistik gayeli başvurmak istedik. Mardin, Kayseri, İzmir’e bile gideceğiz. Uygulamanın bize sunu adamakıllı etkisi gittiğimiz şehirlerde erinçli geziyoruz.”

Muhammet Doğan Selver dahi uygulamanın kendilerine konuşu açıdan iri ulama sağladığını, 3 gün olan tahaffuz süresinin 5 güne çıkarılmasının bahtiyarlık verici olduğunu rapor etti.

Bu uygulamanın devam etmesini istediklerini dile getiren Selver, “Barınma süresi ayrıntılı olsa imdi gezmiş oluruz. Şehirlerimizi başvurmak istiyoruz.” diyerek konuştu.Share: