Yusufeli Barajı’nın suları ilçe merkezine ulaştı! Ana Yol ve sokaklar göle döndü

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci arz faziletkâr barajı olan Yusufeli Barajı 22 Son Teşrin tarihinde su tutmaya başladı.

FAMILYA VE İŞ YERLERİ SU ALTINDA KALDI

Baraj kapaklarının kapanmasıyla, su düzeyi 78 metreyi geçe, barajda toplanmaya başlayan su ilçe merkezine ulaştı. Cihan mahallesinde bir nice familya ve aksiyon yeri sular kızıl kalırken, ardından sanayi bölgesinin tıpkı bölümü sulara tasdik oldu.

SÜRÜCÜLER BASKI ANLAR YAŞADI

Taşınma işlemi devam ederken, bu posta baraj suları Kazımkarabekir mahallesine ulaştı. Mahallede bulunan yolu fethetmek zorunda kalan sürücüler, baraj sularını görünce hangi yapacaklarını şaşırdı. Aynı bölümü baraj sularıyla ciltli olan yolu, kullanmaya müteharrik sürücüler ağirlik anlar yaşadı.

Kimi çoban sulara aldırış etmeden ilerlerken, birtakım ise yolun ortasında kaldı. Yardımlarına ise özge sürücüler yetişti. Halat sayesinde birbirlerine bağlanan vesait sudan çıkartıldı. İlçeye seçkin bölüm andıran baraj suları ise enteresan görüntülerin yaşanmasına illet oldu.

Share: