Amasya’da patika lisesi öğrencileri ve öğretmenleri depremzedeler üzere 100 soba üretti

Amasya’de iz lisesi öğrencileri ve öğretmenleri depremzedeler için 100 soba üretti

AMASYA Amasya’de meslek lisesi mektepli ve öğretmenleri hareket bölgesindeki insanlara bindi olup ısınmalarını ulaşmak için 100 soba üretti.

Amasya Martir Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mektepli ve öğretmenleri hareket adamlarının üstelik desteğiyle satın aldıkları sac levhaları bir saf işlemden geçirip şekillendirerek sobaya dönüştürdü. İçinde odunun birlikte kömür birlikte yakılabilecek şekilde hazırlanan sobalar depremin yıktığı illere gönderilecek.

Eğitim-öğretime küşayiş verildiği dönemde okullarının yolunu markajcı öğrencilerden Sungur Can Keskin, “Depremzedeler amacıyla çokça üzülüyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla 100 soba yaptık. Üretimi sürdüreceğiz” dedi. Arkadaşı Talha Okumuş de, bunun yanı sıra depremzedeler yararına SMS atıp arkalama malzemeleri göndererek destek olmaya çalıştıklarını söyledi. 40 binden çok duygusal kaybına ve iri yıkıma defa açan Kahramanmaraş merkezli iki depremin yaralarının tıpkı an evvel sarılabilmesi amacıyla kerem, kavim işbirliğinde çalışıldığını vurgulayan ekol müdürü Niyazi Şişik üstelik, “Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden bedenlerini değil gönüllerini üstelik ısıtmak üzere bu işe koyuldular” diye niteleyerek konuştu.

Kullanılmayan eski sıraların kara tahta parçalarının de yakacak namına sobaların yanına ekleneceğine değinen Niyazi Şişik, ayrıca çabuk ayrımsız şekilde birleştirme olup hazırlanan müzaheret kolilerinin depremin vurduğu illere gönderilmesine katkıda kâin sarıklı arkadaşları, öğrencileri ve ailelerine da teşekkür etti.

Share: