Binali Yıldırım, Karaburun’daki Bilgili ve Savcının Urfa’ya Sürülmesi Olayı ile Gündeme Mevrut MHP İlçe Başkanını Mülakat Etti

AKP Umumi Başkanvekili Binali Sebep, tıpkı süre önceki adliyede çıkardığı fenomen dolayısıyla gözaltına alınan, sonrasında için tutuklama kararı veren bilge ve savcı eşinin Şanlıurfa’dahi görevlendirilmesiyle gündeme gelen MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Dikkat’i ülfet etti. Saika, “Cumhur İttifakı kendisine, hayatiyetli ve iri Türkiye üzere çalışıyor, 2023’e sakıncasız adımlarla ilerliyoruz” dedi.

AKP Genel Başkanvekili Binali Saika, İzmir temasları kapsamında Karaburun’u müzakere etti. Beraberindeki AKP İzmir İl Başkanı Kerem Yüksek Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Atmaca ve AKP İzmir Saylav Mahmut Atilla Kaya ile gelişigüzel MHP Karaburun İlçe Teşkilatı’na gelen Sebep’ı MHP İlçe Başkanı Erkan Ilgi ve partililer karşıladı.

Sebep, ayrımsız müddet geçmiş adliyede karıştığı savaş nedeniyle gözaltına alınan, sonrasında üzerine tutuklama kararı veren Karaburun Temel Ceza Mahkemesi hakimi Cansu Kurucu Yılmaz ve eşi Karaburun Cumhuriyet Savcısı Muhammet Miraç Yılmaz’ın gece yarısı kararnamesiyle Şanlıurfa Siverek’e sürülmesi olayı ile gündeme gelen MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Özen’in makamına çıktı.

MHP İlçe Başkanı Dikkat’in makamına oturan ve birlikte caka veren Binali Sebep, fotoğrafları üstelik toplumsal iletişim araçları hesabından paylaştı. Saika, o fotoğrafların altına, “MHP Karaburun İlçe Başkanlığı’ndayız. Düzenleme mensuplarına teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Cumhur İttifakı kendisine, hayat dolu ve şişman Türkiye için çalışıyor, 2023’e sakıncasız adımlarla ilerliyoruz” notunu düştü.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Delice dahi özen çekici bu ziyarete ilişkin fotoğrafları toplumsal iletişim araçları hesabından paylaşarak, 28. Ahit Divan Başkanımız Binali Saika, DÜRÜST Öğür İl Başkanımız Asalet Yüce Sonsuz ve İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya, Karaburun İlçe Teşkilatımızı ülfet etti. Balaban ziyaretleri üzere kendilerine teşekkürname ederim” dedi.

NE OLMUŞTU?

Güzeşte 1 Eylül’da Karaburun Adliyesi’ndeki Meryem K. ve Sinan K. arasındaki metrukiyet davasında hâller çıkmıştı. Sinan K.’ya bindi üzere adliyeye gelen MHP İlçe Başkanı Erkan Dikkat ile yanındakilerin Meryem K. ile çocuklarına saldırdığı, şahit Mehmet Civan’ı zedelenmek ettikleri iddia edilmişti.

Olaylar sonrası gözaltına alınan MHP İlçe Başkanı Erkan Özen ve yanındakiler, Cumhuriyet Altını Savcısı Muhammet Miraç Yılmayan marifetiyle tutuklamaya irsal edilmişti. Şüpheliler tutuklanmıştı. Sanık avukatlarının tutukluluğa itirazını değerlendiren bilgili Cansu Müessis Yılmayan ise itirazı reddetmişti.

Bu gelişmelerin arkası sıra, müddeiumumi Muhammet Miraç Yılmayan ve eşi hakimi Cansu Müessis Yılmaz’ın tıpkısı geceyarısı kararnamesiyle Karaburun’dan Şanlıurfa Siverek’e atandıkları ortaya çıkmıştı. MHP’li Özen da ertesi çevrim tahliye edilmişti.

Savcı ve bilgili eşinin Karaburun’de elan biraz ay ilk görevlendirilmelerine rağmen, olay sonrası Siverek’e nasıp edilmeleri iri aksülamel çekmişti. CHP’li İzmir Milletvekilleri, hazırladıkları soru önergeleri ile konuyu TBMM gündemine taşımıştı.

Share: