Depremden bir lahzada ilk eşi ve küçük kızını evden kovdu! Onlar kurtuldu, kendisi enkaz altında kaldı

Malatya’dahi kıpırdak Sevgili Sorguç (38), ayrımsız süre dini nikahlı yaşadığı, 3 sene önce da resmi nikahla evlendiği Anlaklı Tuğ (39) ile sorun yaşamaya başladı. Tartışmalar serencam bulmayınca metrukiyet davası açarak kızı Mülk (3) ile evden ayrılan Sevgili Tuğ, geçmiş Mersin’birlikte ardından birlikte Hakkari’de karı korunma evine yerleşti. Canan Sorguç, karı dehalet evinden ayrılarak temas etmek için Malatya’ya Anlaklı Sorguç’un yanına gitti. Ancak Anlaklı Sorguç, Kahramanmaraş merkezli depremin yaşandığı 6 Gücük Ay haset 02.00 sıralarında sâdır tartışmanın peşi sıra Canan Sorguç’u evden kovdu. Sevgili Tuğ, kızıyla birlikte gidecekleri düz olmadığından yakındaki ayrımsız parka gitti.

ÇADIR KENTE YERLEŞTİRİLDİ

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 04.17’da meydana mevrut 7.7 büyüklüğündeki depreme parkta yakalanan esas ve kızı kurtulurken, Zeki Sorguç’un kaldığı bina çöktü. Temel ve kızı AFAD aracılığıyla Diyarbakır’daki keçe kente yerleştirildi. Zeki Sorguç’un cansız bedeni ise 3’üncü ahit gerileme altından çıkarıldı. Sevgili Tuğ, eşinin ahiret yolculuğu haberini birlikte 10 Mart’ta görüştüğü görümcesinden öğrendi.

“PARKTA KALDIKTAN 2 SAAT SONRADAN DEPREM OLDU”

Sevgili Sorguç, eşiyle henüz geçmiş bile haddinden fazla tartıştıklarını belirterek, “Anlaşamıyorduk. Boşanma davası açmıştık. Hareket gecesinde dahi eşimle savaş ettik. Beni ve kızımı evden attı. Bana, ‘Kızını nereye götürüyorsan götür. Hangi yapıyorsanız yapın’ dedi. Ben ve kızım o soğukta ve yağmurlu gecede bu arada parkta kaldık. Parkta kaldıktan 2 saat bilahare hareket oldu. Kızımla gidecek yerimiz yoktu. Diyarbakır’a öz imkanlarımızla otogara geldik. Burada aynı gece kaldık. Daha sonralari ego Ankara’daki AFAD’ı aradım. Onlar üstelik beni Diyarbakır Valiliği’ne yönlendirdi. Kaza da beni buradaki çadıra yerleştirdi. Biz henüz ilk tartıştığımız üzere sığınma evlerine gidiyorduk” dedi.

“VEFATINI DUYUNCA ÇOKÇA AĞLADIM”

Eşinin öldüğünü görümcesinden öğrendiğini söyleyen Canan Tuğ, “Ayın 10’unda eşimin 3 zaman boyunca kriz altında kaldığını, ebedî uyku ettiğini görümcemden öğrendim. Tabii buna haberi olmak istemedim. Avukatımı aradım. Karakola gitmemi söyledi. Karakola gidip sorduğumda öldüğünü söylediler. Irtihal ettiğini duyunca üstelik çok ağladım. Sonuçta benim eşimdi. Birlikte dükkanda üstelik çalışmıştık. Bu Arada gelişim bile yapmıştık. Arada Bir burada üstelik ağlarken kızım bana sebep ağladığımı soruyor. Ben bile ona gözlerime türap kaçtığını söyleyerek inandırıyorum. Şu an burada yerim evire çevire. Bana topluluk çıkan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Share: