gaz krizi Bulgarları korkuttu! Demincek birlikte Edirne’den soba almaya başladılar

Rusya’nın ambargosu ile yakacak krizi dinç Bulgaristan vatandaşları, Edirne’den soba almaya başladı. Bulgaristan vatandaşları yıllar sonraları yeniden soba kullanmaya başlayacak. Rusya ile Ukrayna arasındaki uğraş, Avrupa kıtasında enerji krizinin başlamasına bozukluk oldu. Bulgaristan amacıyla Moskof erke şirketi Gazprom’un doğal gaz akışını durdurması ile halk yakıt ve istinas derdine düştü.
Kış aylarında ısınma endişesi hayatiyetli Bulgarlar, sıkça alışverişe geldikleri Edirne’den soba almaya başladı. Yıllar sonradan ilk kez bu kış soba kullanmaya başlayacak olan Bulgarlar, soba satan firmalara kilolu deste gösteriyor.

“GAZIMIZ NAMEVCUT, SOBA BAKMAYA GELDİK”

Edirne’de soba satışa eden firmanın sahibi Emre Nurlu, aheste taleple karşı karşıya olduklarını söyledi. Soba eş sezonunun eskimemiş başlamasına karşın Bulgaristan vatandaşlarının şimdiden bati rica gösterdiğini rapor eden Aydınlık, satışların periyot geçtikçe artacağına inandıklarını belirtti. Bulgar vatandaşı Aysel Gülsümova, “Edirne’ye Soba almak üzere bakmaya geldik. Gazımız olmadığı için sobaların fiyatını öğrenmeye geldik. Şimdiden şita hazırlığımızı yapıyoruz. Kömür ve odun sobası alacağız” dedi.

Share: