Kara yollarında buut

Esmer yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde gösterişli gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine göre, Ankara- Niğde Otoyolu’nda Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, erişim değişik istikametten iki taraflı sağlanıyor.

Ankara Yer Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 12-15. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları sebebiyle Samsun istikameti trafiğe kapatılarak, erişim gayrı istikametten iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Karacasu-Tavas yolunun 3-6. kilometrelerinde Vazıh- Denizli Otoyolu çalışmaları zımnında trafik akışı servis yolundan veriliyor. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Emirdağ-Bolvadin- Çay yolunun 23-24. kilometrelerinde kayşa tashih çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri (Taşucu mevkisi) ile 50-54. kilometrelerinde (Boğsak mevkisi) patlatmalı imal çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kesimlerde 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nde bakım, tamir ve saflık çalışmaları cihetiyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte muvasala bir tane şeritten sürdürülecek.

Kayseri- Pınarbaşı yolunun 47-55. kilometrelerinde yapım çalışmaları nedeniyle Kayseri-Pınarbaşı istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala farklı istikametten iki taraflı sağlanıyor.

Samsun- Ordu yolunun 34. kilometresinde (Dikbıyık mevkisi) hizmet ve tamirat çalışmaları dolayısıyla erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine özen etmeleri önem taşıyor.

Share: