Karaca yollarında uzanım

Yağız yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde korkulu gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün öğün durumu bültenine göre, İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları nedeniyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala özge şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Mekân Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde düzenlenen genleşme derzi tamirat çalışması sebebiyle kavşağın çokluk, alt bölüm ve katılım kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler almaşık gaga kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoban Kavşağı-D-100 bağlantı uğrunda, mukassem yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde bugün 22.00 ile erte 06.00 saatleri arasında sağlıklı taşıma (Ankara-İstanbul istikameti), ferda 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri arasında sol taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. bahis konusu mevkide ulaşım D-100 kara yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü hizmet ve tamir çalışmaları dolayısıyla ağır sıklet tonajlı vesait için trafiğe kapatıldı. Bu araçlar amacıyla muvasala Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden bitmeme ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Yıldız-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde düzenlenen genleşme derzi hizmet ve tamirat çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Toprak tünelleri mevkisi) toprak kayması düzelti çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Balkı yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşım mukassem yolun tıpkı bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması cihetiyle muvasala bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Akşehir-Isıdam yolunun 62-67. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: