Karaman haberi: Karaman’da oran yurtlarında ücretsiz kurslar başladı

Karaman Cahillik ve Spor İl Müdürlüğüne ilişkin kız ve eş yurtlarında öğrencilerin sene boyunca faydalanabileceği ücretsiz kurslar başladı.

Yapılan anketlerin peşi sıra ücretsiz verilecek eğitimlerde öğrenciler umum sanatları, müzik ve plastik sanatlar, Türk İslam sanatları, açkı kursları, işlik çalışmaları, dini ulum atölyesi, edebiyat-kıraat atölyeleri ve spor operasyon kategorilerinde 50’den fazla branşta ücretsiz eğitim bilimi rüyet şansı yakalayacak.

Yurtlarda belirlenen alanlarda verilecek eğitimlerde öğrenciler hem sertifika alma şansı, hem dahi bent duydukların alanlarda kendilerini ihya imkanı bulacak.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Mürtefi Osman Süt Kuzusu, yurtların çıktı vakit kaybetmeden tahaffuz yerleri değil, gençlerin eğitim bilimi görebildikleri ve bağ duydukları alanlarda kendilerini geliştirebildikleri yerler haline geldiğini söyledi.

İl ve ilçelerde mevcut kız ve erkek yurtlarında eğitmenlerin ve antrenörlerin eşliğinde bir nice farklı branşta ücretsiz kursların başladığına değinen Çağa, şunları kaydetti:

“Gençlerimizin açılan kurslara ilgisi bizleri son evre kıvançlı etti. İnşallah gençlerimizin ortaya çıkardığı birbirinden iyicene asar ve onların marifetli ellerinden sanata dönüşen değerli ürünlerini yıl sonunda açacağımız sergiyle vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız. Antrparantez öğrencilerimizin içtimai sorumluluk projelerinde düzlük alabilecekleri birçok etkinlik eğitim bilimi sorumlularımız tarafından hazırlanıyor. Rastgele yıl olduğu üzere bu yılda fahri gençlerimizle gönüllere dokunmaya devam edeceğiz.”

Share: