Mahkumlara esrar temin fail gardiyanlar adliyeye irsal edildi

Karabük T Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’nda mahkûm ve hükümözlülere metal konu sağladıkları kanıt edilen kişilere müteveccih Karabük merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14’ü uygulama dulda memuru 19 yaşama Karabük’te adliyeye sevk edilirken, 3 emanet ise gözaltına alındıkları illerden SEGBİS aracılığı ile anlatım verecek.

Karabük Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Karabük T Tipi Sınırlı Ukubet İnfaz Kurumu’nda buyruk ve hükümözlü bulunan şahıslara mızrap ve münebbih husus sağladığı tayin edilen şahıslara müteveccih operasyon başlatmıştı. Maharet ve fiziki izleme sonucu Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’da gerçekleştirilen operasyonda 14 infaz himaye memuru ve 8 sivil yakalanarak gözaltına alınırken, 1 kişinin ise aranması bitmeme ediyor.

Karabük Güven Müdürlüğü’nde 3 periyot süren sorguları tamamlanan 14’ü dulda uygulama memuru başlamak için 19 güç keyif kontrolünden sonraları Karabük Adliyesine irsal edildi. Ankara, Konya ve Afyonkarahisar’da gözaltına alınan 3 kişinin ise SEGBİS aracılığı ile savcılıkça ifadeleri alınacak.

Koğuşlarda uyuşturucu ele geçirildi

Operasyonda gözaltına alınan gardiyan ve sivillerin ikametleri ile Karabük T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndaki üç koğuşta yapılan aramalarda 558 skor komprime, daralı ağırlığı 97,96 gram gelen hint keneviri tohumu, 2 skor görüntülü MP3 ayırtı, 5 adet hafıza kartı, 5 adet ucu sivriltilmiş tümsekli, 9 zerre halinde fay vaziyette gülgûn renkli extacy maddesi olduğu değerlendirilen haplar, 25 çıngı kırık vaziyette turuncu mülevven metal husus olduğu değerlendirilen haplar, 2 nüsha mızrap konu içiminde mergup aparat, birer skor Canik işaret ruhsatsız cebe, namlusu belirgin blöf cebe, Gıcırı Bükme ayraç kurusıkı cebe, 3 skor şarjör, 9 sayı fişek ile 78 adet blöf fişeği, daha önceki kullanıldığı değerlendirilen haddinden fazla sayıda komprime kapsülleri ele geçirilmişti. – KARABÜK

Share: