Tekirdağ Büyükşehir’den Darülfünun Öğrencilerine Barınma Desteği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, darülfünun öğrencilerinin barınma ihtiyacını durdurmak amacıyla harekete geçti. Site dışından Tekirdağ’a gelerek üniversite hayatına aşama atan fakat henüz az ve sülale bulamadıkları amacıyla konaklama sorunu güçlü öğrencilere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi apotr olacak.

Tekirdağ’a darülfünun eğitimi almak üzere mevrut öğrenciler, kendilerine kalıcı aynı saha buluncaya büyüklüğünde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu yerlerde arızi olarak konuk edilecek.

“BEMBEYAZ VE EVIRE ÇEVIRE BİR GELECEĞE ADIM ATMAK İÇİN EĞİTİM HAYATINA BAŞLAYACAK EVLATLARIMIZIN GELIŞIGÜZEL ANT YANLARINDA OLACAĞIZ”

Tekirdağ’a darülfünun eğitimi ahzetmek için gelen öğrencilerin yaşadığı tahaffuz sıkıntısına kayıtsızca kalamayacaklarını tamlayan Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Kıymet Albayrak, “Ailelerinden uzakta bakir benzeri hayata önceden öğrencilerimizin yaşadığı barınma sıkıntısına çözüm görünmek üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, memleket dışından Tekirdağ’ımıza darülfünun eğitimi ahzetmek için gelen evlatlarımızı, kalıcı bir yer buluncaya büyüklüğünde Büyükşehir Belediyemizin anlaşmalı olduğu yerlerde arızi kendisine konuk edeceğiz. Parlak ve güzelce bir geleceğe adım alaşaği etmek üzere eğitim bilimi hayatına başlayacak evlatlarımızın gelişigüzel antlaşma yanlarında olacağız” dedi.

Tekirdağ’a memleket dışından üniversite eğitimi almak için gelen ve tahaffuz sıkıntısı aktif öğrenciler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ALO 153 davet merkezini arayarak veya bakım binasına gelerek başvurularını yapabilecek.

Share: