Tıraş makinesi yere düştü, ayrımsız ailenin huzuru yok oldu

Eniştesine yaygı ile saldırdı… O anlar kamerada

Tıraş makinesi yere düştü, bire bir ailenin huzuru namevcut oldu

ELAZIĞ – Elazığ’da kestirmece tıpkı sene evvel yülüme makinesinin yere düşmesi nedeni ile başlayan davranışlar silsilesi sürüyor. Bir yıl evvel amca yeğen arasında sâdır kavgada kırılan yülüme makinesinin ücretinin tahsili nedeni ile süren kavgada kayınbiraderi, eniştesi ile kardeşine pala ile saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Yazıkonak beldesinde meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Tekeş’in berberde çıraklık işleyen oğlu ile kardeşi beyninde elan bilinmeyen tıpkısı nedenden âlem tartışma imdi. Ağız Dalaşı sırasında yere düşen yülüme makinesi kırıldı. Ardından berber dükkanı sahibi A.V., eniştesi Tekeş’ten kırılan yülüme makinesinin parasını istedi. Burada çıkan yülüme makinesi anlaşmazlığı iki karı ortada süren 1 yıllık kavgaya amil oldu. 1 yıl içerisinde yaşanan 3’üncü olayda, Tekeş ve kardeşi evlerinin uğrunda Tekeş’in kayınbiraderi yoluyla yaygı ile saldırıya uğradı. Tekeş, kafası, elleri ve sırtından kardeşi ise bacağından yaralandı. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Kurnaz marifetiyle gözaltına alınan kişiler, adli mercilerce erkin bırakıldı. İlk olayın mahkemesi sürerken ikinci olayın yaşandığını aktaran Tekeş, şahısların ceza almasını istedi.

Olayların çıkış sebebini anlatan Mustafa Tekeş, “Oğlum berberde dayısının yanında çalışıyor. Kardeşim tıraş olmaya gitmişti. Orada baba yarısı yeğen ortada aynı savaş reşit ve tıraş makinesi yere sakıt. Bunun parasını bizden istediler. Onlar 250 liralık istedi. Makineyi al, fişini kes getir, paranı veriyim dedim. Bu 250’den bin 250 liraya büyüklüğünde çıktı. Ego bunu gene akseptans ettim. Bunlar bu parayı ahiz bahanesi ile kardeşimim evine girmeye çalıştı. Kardeşim kendini defans amaçlı oğlum ile dayısını orada yaralıyor. Aradan tıpkı yıl bilahare geldiler beni ve kardeşimi kapımın önünde zedelenmek ettiler. Kesici maşa yaygı ile kafama, sırtıma, elime vurdular. Kardeşimin birlikte bacağına vurdular. Kardeşim 17 dikiş yedi. Ben kafamdan 4 dikiş, parmaklarımdan 7 dikiş yedim. Huzurumuz kalmadı. Böyle giderse evi alıp buradan söylemek zorundayım. Tığ şikayetçiyiz. Artık bıktık ve usandık. Doğduğum yeri fırlamak zorunda kalacağım. Bunların ceza almasını istiyorum. İlk olayın mahkemesi sürerken bu ikinci olayı yaptılar. Geldiler bizi zedelenmek ettiler. Büyük belki adli dinlence diyerek müddeiumumilik erkin bırakıyor. Yoksa anlamıyorum” dedi.Share: