Turgutlu’dan 5 Tır Henüz Yola Imdi, 15 Tır Deprem Bölgesine Ulaştı

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kaymakamlığı ve AFAD hisse senedi birliğiyle düzenlenen yardım kampanyasında toplanan dirim malzemelerinin saha aldığı 15 TIR, hareket bölgesine ulaşırken; zaman itibariyle 5 TIR daha yola çıktı.

Pazartesi haset suret üssü Kahramanmaraş olan, Gaziantep, Adana, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa ve Kilis’te dahi iri yıkıma nöbet açan depremlerin arkası sıra Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kaymakamlığı ve AFAD ortaklığında yapılan müzaheret kampanyasında toplanan hayat malzemeleri, zelzele bölgesine ulaştırılmaya devam ediyor.

Salı günü Turgutlu’dan yola çıkan, akarsu ve hayat malzemeleri iki canlı 15 TIR, hareket bölgesine ulaştı; depremzedelere dağıtıma başlandı. Zaman itibariyle dirim malzemeleri, faça ve battaniye gebe 5 TIR elan yola çıktı.

Turgutlu Şehremini Aheste Atak, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Turgutlu Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Toyluk Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür ile gelişigüzel müzaheret malzemelerinin toplandığı Saika Beyazıt Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu. Arkası Sıra yola sâdır 5 TIR geçici edildi.

Turgutlu Şehremini Ağır Atak, “Nazik benzeri el birliği ve birliktelik örneği göstererek topladığımız yaşam malzemelerini deprem bölgesindeki kardeşlerimize peyderpey ulaştırıyoruz. Salı haset yola sâdır 15 TIR zelzele bölgelerine ulaştı ve depremzedelerimize dağıtılmaya başlandı. Çarşamba haset ise içerisinde giysi, battaniye ve yaşam malzemelerinin meydan aldığı 5 TIR’ı elan arızi ettik. Yekpare imkanlarımız ve kaynaklarımızla toplanan yardımların aynı dakika evvel oradaki vatandaşlarımıza ulaştırılması namına teyakkuz halindeyiz” dedi.

Share: