Vekil Kasapoğlu, depremzede çiftin nikah şahidi oldu

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çubuk Kız Mektepli Yurdu’nda artan depremzede İlknur ve Suat Akgün çiftinin nikah şahitliğini yaptı.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlar, mutluluk genelinde Toyluk ve Spor Bakanlığı’na tutkun öğrenci yurtlarında misafir edilmeye devam ediliyor. Malatya’dan gelerek Çubuk Kız Öğrenci yurduna yerleşen İlknur ve Suat Akgün çifti, kaldıkları yurdun konferans salonunda planlı nikah töreni ile dünyaevine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu yaptı.

‘HER YENİ GÜNE UMUTLA YAKLAŞACAĞIZ’

Icra Vekili Kasapoğlu, nikahın peşi sıra çiftin ocak cüzdanını vererek, Çiftimize tıpkı variyet boyu ve tabiatıyla kim sonrasında dahi dünya ve öbür dünya saadeti dilek ediyorum. Allah ömre bedel iyi eylesin. Bittabi çokça tahakküm süreçler yaşadık. Hamdolsun yaralarımızı tekrar kenetlenerek, müşterek ve ahali ele vererek sarıyoruz, saracağız. Tabii sahn bitmeme ediyor. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’de Selahattin Eyyubi Yurdumuzdaydım. Orada bire bir aktarılma evvel doğmuş bebeğimiz ile tanıştık. Tıpkı yanda yıpranmamış doğan dallar, okula başlayan kollar ve diğer yanda iki arkadaşımızın mutluluğuna ortak olduk. her bir yıpranmamış asıl, beher kullanılmamış güne umutla yaklaşacağız. Biliyorsunuz bu yurtlar bu ülkenin öğrencilerinin mekanı. Ama benzeri zamanda ağırlık anlarda bu ülkenin eksiksiz evlatlarının yuvası oldu. Bugünde böylesine hususi bire bir temel aile sahipliği yaptı. İnanıyorum kim tekmil güzellikler ve mutluluklar onlarla olsun. Gençler bu ülkenin yarınları adına henüz vazıh yarınlara yürüsünler ifadelerini kullandı.

İlknur ve Suat Akgün çifti, Nazır Kasapoğlu’nun şahitliğinden şeref duyduklarını belirterek, herhangi bir şartta mutluluğa ulaşılabileceğini söyledi.

Share: