Kıyafetlerini değiştiren işçileri kurşun yağmuruna tutmuştu! Cinayete bozukluk olan karı çöz çamaşırı detayı ortaya daha çok

Cide ilçesine kapalı Çamaltı köyünde 3 kıvrım binanın boya işlerini fail Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Şevket (33), işe yok etmek için binanın bodrum katında kıyafetlerini fark etmek istedi. Bu tam eş sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle zehir etti. Vücuduna 2 kurşun kullanılmış eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Kerem yaralandı.

1 İŞÇİ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, görüngü yerine çağrılan esenlik ekiplerince Cide Ihtişam Hastanesine kaldırıldı. Burada önceki müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda sakil yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın arkası sıra Cide İlçe Kurnaz Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği gelecek sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada birlikte cingöz ekipleri, asayiş önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

“ÜSTÜMÜZÜ DEĞİŞİRKEN IZDIRAP ETTİ”

Batman’dan gitmek üzere geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Şevket, “Sabahleyin benden biricik sigara istedi. Ego de sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu körlemeden seçkin yara etti. Ondan sonradan ego şoka uğradım. Ne için sıktı, münasebet sıktı, sebep nedir bunu sanmak istiyoruz. Aramızda seçkin şekilde bir görüngü yaşanmadı. Sonuçta tığ çalışıyoruz, savuşturmak davası amacıyla gelmişiz. Şappadak gelip odaya keskin etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında seçkin şekilde tartışma olmadığını söyleyen Kerem, “Aramızda rastgele şekilde ağız dalaşı olmadı. Hangi söyleniyorsa bühtan atıyorlar. Refik gelip doğrudan adına odada bize zehir etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim dahi durumum bu şekilde, ben olayı sakim atlattım. Arkadaşımın 4 şerha çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye niteleyerek konuştu.

KADIN İÇ ÇAMAŞIRI DETAYI

İddiaya göre, Abdurrahman B. (47) ve Hamit O. (33), en üst kattan bahçeye düşen karı çöz çamaşırını sülale sahibi Serhat O.’ya (35) saklamak istedi. Serhat O., işçilerin çamaşırı eve getirmesine sinirlenip, reaksiyon gösterdi. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Serhat O., evden aldığı pompalı tüfekle işçilere biberli açtı. Olayla ilişkin anket bitmeme ediyor.Share: