Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Martı’nın Müessis akarsu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Tekerli ‘Martı’ Amerika’ya uçtu

Martı Kurucusu Öktem: “Sermaye yapımızı perçinlemek üzere bildirme akıllıca ant”

İSTANBUL – Martı’nın New York Borsası’na açılması süreci hakkında açıklamalarda bulunan Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Sermaye yapımızı pekiştirmek üzere sunma makul zaman. Martı’nın borsaya 2022 yılının 4. çeyreğinde açılmasını bekliyoruz. Iştirak değerinin 532 milyon dolar olmasını öngörüyoruz. Brüt 280 milyon dolar büyüklüğünde kaynağında bilançomuza girmesini hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde mevrut mobilite platformu Martı, New York Borsası’na açılma stratejisiyle ilgilendiren detayları ve gelecek dolaşma planlarını İstanbul’üstelik düzenlediği matbuat toplantısında paylaştı. Martı’nın New York Borsası’na açılma süreciyle ilişkin düşüncelerini aktaran Martı Kurucu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Bu hem şirket tarihimiz hem de ülkemizin muvasala ekosistemi üzere haddinden fazla kocaman tıpkısı dönüm noktası. Yakın gelecekte, mecmu ulaşım araçlarının elektrikli, parçalanmamış elektrikli araçların üstelik paylaşımlı olacağına inanıyoruz. Antrparantez, geleceğin şehirlerinin elan sessiz olacağı kanaatindeyiz. Bu seziş ile dünyanın en iri mikromobilite filolarından birini kurduk. Bugüne kadar hem Martı hem dahi tabiat için yapabileceklerimizin hemen onda birini gerçekleştirdik. New York’ta de Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan gelgel duyuyoruz ve üzerimize sakıt sorumluluğun farkındayız. Tamlık gücümüzle çalışmaya bitmeme ediyoruz” dedi.

“2022 yılını 23 milyon dolar ile kapatmak kabilinden hedefimiz var”

Oğuz Alper Öktem, “Bölüt açılmayla birlikte filomuzu abartmak, elan bile erişilebilir olmayı hedefliyoruz. Martının şirket değerinin 532 milyon dolar olmasını, bürüt 280 milyon dolarlık kaynağında bilançomuza girmesini bekliyoruz. Martının zaman 5.6 milyon kullanıcısı ve 46 bin araçlık filosu var. 2022 yılını 23 milyon dolar ile kapatmak kabil hedefimiz var. Martı’nın borsaya açılış tarihinin 2022 yılının 4. çeyreğinde olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Resülmal yapımızı güçlendirmek için yer makul ahit”

Martı’nın, kuruluşundan beri kıvrak tıpkısı tahaccüm ortaya koyduğuna dikkat çeken Öktem, “Türkiye’nin mobilite şirketi kendisine, ülkemizdeki bu büyüme potansiyelini derk etmek hesabına anamal altyapımızı yükseltmek üzere akilane zamanın deminden olduğuna yetinme getirdik. Paylaşımlı yolculuk ve mikromobilite hem dünyada hem ülkemizde daima büyüyen aynı büro. Bu büyümeyi karşılayacak sermayeyi hatırlamak için de ABD resülmal piyasalarına erişme ayrıcalığını yakalamayı ve dal düzey yatırımcıların desteğini almayı hedefledik. Bu hamlemizin üstelik uzun vadeli tahaccüm ve sürdürülebilir sükse üzere benzeri esas oluşturduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Martı, insanların yevmi hayatını kolaylaştırıyor”

İstanbul gibi şehirlerin muvasala amacıyla çözümün teknolojiden geçtiğini vurgulayan Öktem, “Bizim amacımız insanların yevmi hayatlarını kolaylaştıracak ve akım kabiliyetlerini zahmetsizce artıracak yer dostu ve paylaşımlı muvasala alternatifleri sunmak. Bu bilinçle başladığımız yolculukta zaman Martı Türkiye’bile iOS ve Android mağazalarında 1 numaralı ulaşım uygulaması konumunda” dedi.

“Rekabet Kurumu süreci ile müntesip tıpkı endişemiz bulunmayan”

Son olarak Rekabet Kurulu soruşturması için mütekellim Öktem, “Biz sektörün çokça daha büyüyeceğine inanıyoruz. İşimizi yetiştirmek için çalışıyoruz. Rekabet kurumu süreci ile müteallik bire bir endişemiz bulunmayan. Biz bildirme yeniden bu yana işimizi yeryüzü güzelce şekilde yapmaya çalışıyoruz. Izzet kurumlarının görevi işlerini ayırmak bizimde görevimiz onlar işlerini yaparken arkalamak” diye konuştu.

(UGR-MFA-E)Share: