Kılıçdaroğlu: Siyaseti bu budun amacıyla yapacağız

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, herhangi bir fabrikada binlerce işçinin çalıştığı bire bir Türkiye’yi mensur edeceklerini belirterek, “Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek amacıyla değil, köle hakkı yemek için değil, bu millet için yapacağız” dedi.

Partisinin kol toplantısı amacıyla Niğde’ye gelen CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Şadırvan Park’ta toplanan vatandaşlara seslendi. Alın terinden ve kul hakkından yana olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, tefecilerin adamı olmadığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Tığ halktan yanayız. Herkesin kazandığı, herkesin mutlu olduğu benzeri Türkiye’den yanayım. Kardeşi kardeşe antagonist ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması geçişsiz, bunun mücadelesini veriyorum. Elden ben değil, 6 önder bunun mücadelesini yapıyoruz. 6’lı masa dediğimiz âdem hakları üzerine, kul hakkı üzerine, topluma içtinap etmek üstüne tıpkı araya geldik, bire bir aradayız. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız” dedi.

‘SABIRLA SANDIĞI BEKLEYECEĞİZ’Çiftçilerin yaşadığı sorunlardan bahseden Kılıçdaroğlu, tarımın mühim bir büro olduğunu ve çiftçilerin olmaması halinde 85 milyonun aç kalacağını anlattı. Bu sorunu Ankara’dakilerin duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Sizler dahi oylarınızla duyuracaksınız. Bir Tane aynı öz istiyorum. Sandık ati, sabırla sandığı bekleyeceğiz. Kımıldatma edecekler. Sokağa çıkmamızı nail olmak için seçme çeşit tahriki yapacaklar. Asude olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Cenabıhak kader ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz. Yani indireceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına bütün beraber demokratik yollarla son vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Canan zihayat kardeşim, kimse umutsuzluğa kapılmasın burası güzel bir ülke. Bu adamakıllı ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu adamakıllı ülkede hepimiz erinç içinde bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi sorunu sıfır tıpkı mutluluk yapacağız. Bunun mücadelesini vereceğiz” diyerek konuştu. ‘ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ’Esnafa erbap çıkarak Esnaf Bakanlığı kuracaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu’nun içini boşalttılar. Her üretimevi tıpkı kaledir. Herhangi Bir fabrikanın ürettiği, seçkin fabrikada yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı bir Türkiye mensur edeceğiz, yoksa biz niye siyaset yapıyoruz? Tığ siyaseti cebimiz amacıyla değil, köşeyi okşamak için değil, köle hakkı yemek üzere değil, siyaseti bu kavim amacıyla yapacağız.”Share: